• 9:30 - 10:00 Magdalena Tomaszewska – BolałekCzy szef kuchni musi znać trendy kulinarne?

  Krótkotrwałe mody, czy trwałe zmiany? Jak odróżnić trendy długoterminowe wpływające trwale na kształt rynku od krótkoterminowych pojawiających się i znikających stosunkowo szybko? W trakcie wystąpienia odkryjemy jakie prognozy wynikają z dostępnych raportów i poznamy kierunki rozwoju.
 • 10:00 - 10:30 Szymon BracikKuchnia śląska

  Tradycja i różnorodność, a przede wszystkim smak, który kochają Polacy od morza do Tatr. Inspirowana tradycjami kulinarnymi Austrii, Czech i Niemiec, a jednocześnie tak bardzo polska. Na czym polega tajemnica kuchni śląskiej i co każdy szef kuchni powinien wiedzieć na jej temat?
 • 10:30 - 11:00 Magdalena MaślakPolska kuchnia żydowska

  Kuchnia żydowska wyróżnia się na tle innych kuchni swoją bazą opartą na zasadach koszerności a jednocześnie posiada tyle wersji, ile krajów i regionów, w których się rozwija. Podczas wykładu poznamy podstawowe reguły koszeru oraz ich praktyczne współczesne zastosowanie, podział kuchni żydowskiej pod kątem geograficzno-kulturowym a także przyjrzymy się polskiej kuchni żydowskiej, jej smakom i potrawom.
 • 11:00 - 11:45 DEBATA: Jarosław Uściński, Jacek Krawczyk, Iwona Niemczewska, Sylwia Stachyra; moderator Rafał KrzyckiCzy można kupić sobie gwiazdkę? Co decyduje o prestiżowych sukcesach w świecie gastronomii?

  Restauracje z Poznania zostaną uwzględnione w najbliższym wydaniu przewodnika Michelin. Tymczasem na gwiazdki nie mogą liczyć niektóre inne miasta w Polsce. Dzięki 20 latom konsekwentnych treningów w wolne weekendy Poland National Culinary Team utrzymuje na olimpiadzie pozycje medalowe. Talent, praca, konsekwencja, pieniądze, znajomości czy polityka? Co decyduje o tytułach i wyróżnieniach w świecie gastronomii?
 • 11:45 - 12:30 Paweł GrotowskiJak obsługiwać angielskiego króla? Organizacja przyjęcia z udziałem głowy państwa.

  Przyjęcia z udziałem głów państw czy szefów rządów, to nie tylko pięciodaniowy posiłek po ciężkim dniu pracy. To sposób na kreowanie wizerunku, budowanie prestiżu, tworzenie relacji. Przyjęcia na najwyższym szczeblu to połączenie protokołu dyplomatycznego, fine diningu i silver service. Jak zaplanować rozsadzić i powitać gości? Aperitif, prezentacja gości, wydawanie kolejnych dań i towarzyszących im win, aż po digestif i nie tylko…
 • 13:30 - 14:00 Daria ŁadochaDziecko w restauracji

  Rodzinne wyjście do restauracji. Czego można nauczyć się podczas wspólnego posiłku? Savoir vivre w restauracji. Menu dla dzieci. Dlaczego dzieci wybierają nugettsy z frytkami? Czy można zmuszać dzieci do jedzenia? Ipady, karmienie, bieganie po lokalu z łyżką - czy nowe metody podczas jedzenia rzeczywiście się sprawdzają? Idzie nowe - nie przejmuj się i smacznego!
 • 14:00 - 14:30 Jakub KasprzakPlating, czyli perfekcja na talerzu.

  Plating polega na aranżowaniu dania na talerzu w sposób estetyczny i przyciągający wzrok. Celem platingu jest nie tylko zaserwowanie smacznego posiłku, ale również stworzenie wrażenia wizualnego, które zachęci klienta do zjedzenia potrawy. Podczas platingu kucharz uważnie dobiera kształty, kolory, tekstury oraz proporcje składników tak, by stworzyć idealną prezentację dania. Pamiętajmy, że wizualna prezentacja jest równie ważna jak smak potrawy.
 • 14:30 - 15:00 Marek Skała Jak nie utopić zmian w zupie? Techniki skutecznego ich wprowadzania.

  Jak nie stracić szans na zmianę? Kiedy jest właściwy moment by ją zacząć? Jak połączyć logikę z emocjami i skutecznie przekonać zespół do zmian? Zmiana według Beckharda i Adama Małysza, czyli jak się nie wściekniesz, to nic nie zmienisz.
 • 15:00 - 15:30 Robert SowaJak dziś ominąć trudności w prowadzeniu restauracji?

  Inflacja, zmiany na rynku pracy, marketingowa walka o gościa. Co zrobić by w tych trudnych dla gastronomii czasach przetrwać? O wyzwaniach, przed którymi stoją restauratorzy i skutecznych sposobach radzenia sobie z nimi.
 • 15:30 - 16:00 Piotr RogowskiRadzenie sobie z inflacją i zmiennymi cenami produktów - strategie adaptacji.

  Na rynku funkcjonuje wiele restauracji, które nie tylko przetrwały trudny czas dla gastronomii, lecz również odnotowują znaczące zyski. Kluczem do ich osiągnięć była przede wszystkich zdolność szybkiego dostosowywania się do nowych realiów, zwłaszcza drastycznych zmian cen surowców. Poznaj strategie, które mogą stać się inspiracją dla każdego dążącego do sukcesu w tych niepewnych czasach.
 • 16:00 - 16:30 Arkadiusz Słodkowski, Marcin Dyrda, moderatorka Agnieszka Huszczyńska DEBATAW poszukiwaniu zysku, czyli skuteczne modele biznesowe w polskiej gastronomii.

  Przestańmy pytać jak oszczędzać. Zacznijmy rozmawiać o tym, jak zarabiać. Istotnym elementem funkcjonowania restauracji są koszty stałe. Nie stworzymy rentownego biznesu rozmawiając jedynie o food cost’ie i rachunkach za prąd. Zastanówmy się w jaki sposób skutecznie sprzedać usługę gastronomiczną i wykorzystać zasoby, którymi już dysponujemy. W trakcie debaty rozważymy takie możliwości jak ghost kitchen, franczyza, catering dietetyczny, catering eventowy i …. nie tylko. Sprawdź, czy znajdziesz pomysł dla siebie i wygenerujesz wyższy zysk.